Школску 2017/2018. годину смо започели радно, са  најбољим стручњацима који се баве душом детета. Предавач на семинару 29. и 30. августа 2017. је био неуропсихијатар Светомир Бојанин.
1.9.2017. је одржана приредба за свечани пријем првака. И ове године смо уписали 4 одељења првих разреда.
1-1, учитељица Милица Пеурача, 1-2, учитељица Слађана Божић, 1-3 учитељица Јелена Ћосо и 1-4 учитељица Милена Мијушковић. За приредбу текстове и песме заједничким снагама осмислили су учитељица Весна Ивановић и наставник Жарко Бунош. Директор је поздравио све присутне, представио школу и сараднике. Приредби је присуствовао и председник општине Стеван Шуша.
У периоду од 20-22. септембра наша школа је учествовала и низу манифестација у оквиру „ ДАНИ ЕВРОПСКЕ БАШТИНЕ“.
29.9.2017. одржано је школско такмичење у беседништву. Учествовали су ученици 7. и 8. разреда, а на даље такмичење у оквиру општине су се пласирали ученици: Наташа Рапајић 8-1, Лука Мрконић 8-2 и Јована Узуновић 8-3. Беседа је била под називом „Живот ти враћа само оно што другима дајеш“.
5.10.2017. у оквиру Дечје недеље је одржана трибина ђачких парламената под називом „Градимо мостове међу генерацијама“. Наша школа је била домаћин и угостила је парламентарце свих школа на општини, представнике локалне заједнице и представнике удружења Треће доба. Трибину је садржало низ радионица које су у сарадњи са организацијом „Пријатељи деце Сурчина“.
9.10.2018. на РТВ Војводина је емитована емисија „Питам се питам се“, где је наша школа (чланови Еко школе), приказала лековито биље, радионице здраве хране, и причу о биодиверзитету.
1.11.2017. наша школа је угостила представнике Министарства просвете и компаније „Бамби“ из Пожаревца. Повод  посете је поклон који је компанија „Бамби“ уручила школи – интерактивна табла, у оквиру акције 50 табли за 50 година постојања компаније.
Вест о овом вредном поклону  пропраћена је у свим електронским и штампаним медијима.
8.11.2017. смо прославили Дан школе. Председник општине је био наш госта на свечаној академији. Традиционално су и ове године награђени наставници који су остварили пласман на такмичењима. Тему и приредбу су заједничким снагама осмислили Аница Трнинић, Андријана Бонџић, Милена Станојевић, Жарко Бунош и техничка подршка Љубиша Јовановић.

Од 7.12 -9.12 2017 „Наша мала Чајанка“ је имала своју презентацију у Љубљани. На позив ОШ „Брезовиц“ из Љубљане били смо гости и на  њиховој Божићној чајанци. Школу су поред наставнице Јелене Марковић презентовале и ученице Маша Сиљанић 7-1 и Миа Смиљанић 8-1.
18.12.2017. Спортски савез Београда, је урадио промоцију спорта и спортских активности, управо у фискултурној сали наше школе.
21.12.2017. Одржана је прва пројекција филма у оквиру пројекта „ Школски биоскоп“, идеја је психолога Терезије Спасојевић.
27.1.2018. је одржана Светосавска Академија. Кумови славе били су ученици одељења 5-3 и одељенски старешина Душица Заграђанин.
21.2.2018 је у свечаној сали наше школе обележен Дан матерњег језика. Библиотекар школе Аница Трнинић је овом приликом указала на значај очувања језика и промоцију језичких различитости.
23.2.2018 наша школа је на сајму Туризма  учешћем допринела промоцији општине Сурчин.
24.2-26.2.2018 је у ОШ „Франц Прешерн“ у Чреншевцима одржан међународни симпозијум под називом „ Аутономно учење за здравље“. Наши представници са радовима на симпозијуму су биле Марина Максић и Катарина Диклић.
27.2.2018 у нашој школи је одржана „Златна Сирена“, такмичење вокалних састава и соло певача.
1.3.2018. министар спорта Вања Удовичић је посетио нашу школу и поклониоп социјално угроженим ученицима бицикле и осталу спортску опрему.
6.3.2018. је одржан хуманитарни концерт „Песмом и стихом за Драгану“
7.3.2018. је одржана хуманитарна модна ревија под називом „Важне и одважне“, а сав новац је ишао за лечење девојке Исидоре.
11.3.2018 причешће ученика после ускршњег поста у цркви Св. Петке у Сурчину.
23.3.2018 предевање професора Ранка Рајовића у нашој школи.
18. и 19. 5. 2018.  је у нашој школи било организовано пленатно ,теоријско предавање и примери из праксе у оквиру стручног скупа “Шта све умем шта све знам“ – инклузија у пракси. Други део стручног скупа се одржавао у ОШ „С. Ј. Сирогојно“ у Земуну.
3.6-5-6.2018. Наставак сарадње две школе у оквиру пројекта „Наша машта може свашта“, домаћин и организатор пројекта је наша школа, а сарадник је била ОШ „Брезовица“ из Љубљане.
5.6.2018. Вредни чланови еко школе су обележили ДАН ПЛАНЕТЕ ЗЕМЉЕ
Ову школску годину  ћемо памтити по бројним наградама и изузетним резлтатима наставника и ученика.
3. место на републичком такмичењу из књижевности Јована Марковић 7-1, наставница Ана Јовановић
3. место и бронза за наталију Петровић 8-1 на републичком атлетском такмичењу, наставница Славица Петровић
Ученици добитници Вукове дипломе:
Богдановић Селена8-1, Вићентијевић Дуња 8-1, Ђерић Ана 8-1, Петровић Наталија 8-1, Рапајић Наташа 8-1, Божић Стефан 8-2, Збиљић Вељко 8-2, Марковић Лазар 8-2, Мајски Анђела 8-2, Шкундрић Емилија 8-2, Павловић Марија 8-3, Радивојевић Катарина8-3, Узуновић Јована 8-3 и Хорват Марија 8-3
ЂАК ГЕНЕРАЦИЈЕ –Наталија Петровић 8-1.

Летопис водила Јелена Марковић.